Co zrobić, gdy jest się mocno zadłużonym?

Wpadłeś w pętlę zadłużenia i nie wiesz jak wybrnąć z sytuacji? Banki od lat czekają na możliwość współpracy z takimi osobami jak Ty i oferują specjalne produkty, które mają ułatwić wyjście z zadłużenia. Pytanie brzmi: co zrobić, gdy jest się zadłużonym?

Jeśli nie masz możliwości terminowej spłaty rat kredytów gotówkowych czy hipotecznych, jedynym wyjściem okazać się może strata nieruchomości na której ciąży hipoteka bądź szybka konsolidacja kredytów w jeden tańszy, ale z dłuższym terminem spłaty niż posiadane obecnie kredyty.

Konsolidacja kredytów polega na zmniejszeniu opłat za raty kredytowe, jakie ponosisz każdego miesiąca w zamian za wydłużenie okresu przez który te kredyty będziesz spłacał.

Jak kredyt konsolidacyjny wygląda w praktyce?

Posłużymy się tu popularnym ostatnio kredytem konsolidacyjnym w Alior Banku. Po kontakcie z doradcą Alior Banku lub wysłaniu wniosku online (co jest znacznie wygodniejsze), następuje kontakt ze strony banku, gdzie pokrótce przedstawimy naszą sytuację i zostanie nam przedstawiony wstępny plan konsolidacji naszych kredytów. Konsultant poprosi nas o dosłanie dokumentów albo kontakt z placówką banku w naszym mieście lub okolicy.

Podczas spotkania podpiszemy umowę konsolidacji naszych rat kredytowych i od tej pory każdego miesiąca, zamiast płacić wiele mniejszych rat kredytowych będziemy płacili tylko jedną. Ta jedna rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż wszystkie dotychczas spłacane kredytu w sumie.

Jeśli zatem płaciliśmy np. 5 rat po 400 złotych każda, a ich okres spłaty wynosił 10 lat, to teraz będziemy płacili (to tylko przykład) jedną ratę w wysokości 1000 złotych, ale będzie ona miała okres spłaty 22 lata.

Co zrobić, gdy jest się zadłużonym i potrzebuje gotówki?

Jeśli jesteśmy zadłużeni i dodatkowo potrzebujemy pieniędzy, kredyt konsolidacyjny będzie też dla nas dobrym wyjściem. Bank, podczas konsolidacji może nam zaproponować dodatkowe pieniądze po prostu podnosząc ratę naszego skonsolidowanego już zadłużenia.

Jeśli potrzebujemy tej gotówki pilnie, warto skorzystać z szybkiego kredyt konsolidacyjnego (wspomniany wcześniej Alior Bank albo inne mniejsze banki w Polsce).

Powiązane artykuły

Ciężkie jest życie na kredycie… Ciężkie jest nasze życie, gdy co kilka tygodni musimy pędzić do banku z kolejną rata naszego kredytu gotówkowego. O ile łatwiejsze byłoby nasze życie,...
Kredyt bez zdolności kredytowej Próby zaciągnięcia kredytu bez zdolności kredytowej mogą w krótkim czasie doprowadzić nas do szału. Prawie żaden bank i żaden broker kredytowy nie zde...
Kredyt za granicą – Tłumaczenia prawnicze W 1BT.pl tłumaczenia prawnicze przygotowują prawnicy. Błędy w takim tłumaczeniu to w najlepszym przypadku opóźnienia związane z poprawkami, często zwr...
Jak zaoszczędziłem prawie 5 tysięcy złotych w kilk... Obliczanie rat kredytu za pomocą kalkulatora najtańszych kredytów zawsze uważałem za rzecz zbędną. Chociaż sam prowadzę kilka blogów finansowych, nie ...