Darmowe konto bankowe DbNet- dlaczego je zamykam?

Jakiś czas temu pisałem Wam o trzech moich kontach bankowych. Przeprowadziłem analizę kosztów i zysków, jakie mogą dla mnie wygenerować i okazało się, że Deutsche Bank całkiem nieźle wypada w tych porównaniach ze swoim kontem DbNet.

Dziś jednak zmieniam zdanie z całkiem innego powodu i mam zamia zamknąć konto w Deutsche Banku. Skąd ta negatywna opinia?

N aprzelewy z innych banków (zarówno polskich, jak i zagranicznych) muszę czekać znacznie dłużej, niż na przelewy np. z mBanku czy mojego konta Inteligo. I pisząc „dłużej” nie mam na myśli kilku godzin, a bardziej dni. Tak, na przelew z pewnej firmy, od której płatności otrzymuję każdego miesiąca mniej więcej tego samego dnia (zależnie jak wypada weekend) w Deutsche Banku czekam nawet do 3 dni dłużej!

Przecież w dzisiejszych czasach to cała wieczność! 2-3 dni dłużej dla moich pieniędzy to kupa czasu i okres w którym mógłbym już je gdzieś zainwestować lub zrobić z nimi coś bardziej przyjemnego (jak np. zakupy z żoną i dzieckiem).

Redukcja salda na koncie DbNet trwa wieki!

Znacie to uczucie, gdy musicie czekać kilka dni od dokonania zakupu, by bank uwzględnił to i zredukował saldo na Waszym koncie? Pewnie już zapomnieliście o czasach, gdy takie przypadki miały miejsce. Zgadnijcie co. Deutsche Bank to machina czasu i z chęcią przypomni Wam te czasy już dziś. Wystarczy zacząć korzystać z ich rachunku bankowego DbNet.

Ile razy zdarzyło mi się, że wchodząc na konto widzę sumę większą o kilkaset złotych, niż powinienem tam widzieć. Korzystam zatem w tego, robiąc jakieś dodatkowe zakupy na Allegro. Jednak następnego dnia spotyka mnie niemiłe zaskoczenie i na koncie widzę saldo ujemne. Dlaczego więc poprzedniego dnia saldo nie zostało zredukowane o kwotę zakupów, których dokonałem tydzień temu? Temat do zamknięcia i konto do zamknięcia.

Powiązane artykuły

Jakie konto bankowe dla studenta? Jeśli zastanawiasz się, jakie konto bankowe będzie najlepsze dla studenta i nie podoba Ci się, że banko pobiera od Ciebie opłaty za korzystanie z kont...
Test kont bankowych- co wynikło z niego po 6 miesi... Ponad pół roku temu, postanowiłem przeprowadzić test kont bankowych, który miał przede wszystkim ujawnić wszelkie wady najpopularniejszych rachunków, ...
Ile się płaci za konto bankowe- realia Gdy jakiś czas szykowałem artykuł na temat kosztów prowadzenia konta bankowego w 20 najpopularniejszych bankach w Europie, nie spodziewałem się, że wś...
Dlaczego konto powinno być darmowe? Szukaliście czasem konta bankowego i zwracaliście uwagę na opłaty miesięczne za jego prowadzenie? Ja też. Dlatego dziś oczywiste jest dla mnie, że kon...