Gdzie po tani kredyt na mieszkanie? Bank, doradca, internet?

Wiele młodych rodzin, szczególnie w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka zapanowała w Europie już kilka lat temu, może zastanawiać się- gdzie pójść po tani kredyt hipoteczny i czy taki kredyt w ogóle istnieje. Temat można by zakończyć w prosty sposób, mówiąc, że kredyt tani nie istnieje. Byłoby w tym sporo prawdy, jednak bez wspierania się kredytem hipotecznym wiele rodzin nie miałoby możliwości zamieszkania na tzw. „swoim”.  Zastanówmy się zatem, jak z oferty wszystkich drogich produktów wybrać najtańszy kredyt mieszkaniowy.

Jak wspomniałem ostatnio w którymś z artykułów, istnieją trzy kanały, za pośrednictwem których możemy wziąć kredyt hipoteczny:

  1. Internet, czyli różnego rodzaju kalkulatory kredytów hipotecznych, porównywarki finansowe, rankingi portali finansowych, strony finansowe z ofertami kredytów.
  2. Placówka bankowa, czyli wciąż najpopularniejszy sposób na zaciągnięcie kredytu wśród Polaków.
  3. Doradca kredytowy, którego nie darzy zaufaniem większość Polaków, jednak może rzeczywiście pomóc nam w wyborze trafnej oferty.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie ciekawej oferty jest oczywiście przeanalizowanie ofert bankowych, dostępnych w internecie. Listy kredytów hipotecznych są dostępne na wielu stronach internetowych i nikt nie będzie miał problemów z ich znalezieniem. Problem rozpoczyna się jednak w momencie, gdy z tych ofert chcemy wybrać dwie lub trzy, dostosowane do naszych osobistych warunków zatrudnienia, zamieszkania i innych.

Wtedy znacznie łatwiej porozmawiać z żywą osobą i nasze kroki kierujemy coraz częściej w kierunku biura doradztwa kredytowego. W Polsce istnieje już kilka dużych sieci, których placówki pomogą nam w wyborze kredytu mieszkaniowego. Pamiętajmy, ze ich usługi są darmowe i wcale nie zobowiązują nas do zaciągnięcia kredytu właśnie w biurze doradczym.

Najłatwiejszym, choć pewnie nie najtańszym sposobem na wzięcie kredytu hipotecznego będzie wizyta w banku w naszej okolicy. Przeanalizowanie ofert kredytów hipotecznych w trzech różnych, lokalnych bankach może nam nieraz dać większy ogląd na sytuację rynkową niż wszystkie kalkulatory kredytów dostępne online. Skorzystajmy zatem z kilku wyjść i po obliczeniu raty kredytu przez internet, udajmy się do najbliższych banków i biura doradcy kredytowego.

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny w 2011 roku stanieje? Mówi się, że dynamiczny rozwój rynku nieruchomości wcale nie zostanie zatrzymany. Analitycy prognozują, że wzrost ilości dużych inwestycji może przyci...
Kredyt hipoteczny Bank Millenium Zazwyczaj banki przygotowując ofertę kredytów hipotecznych skupiają się na obniżeniu marży, prowizji lub innych opłat, najlepiej do zera. Zupełnie inn...
Zakupy na kredyt Pośród wszystkich zobowiązań kredytowych, jakie zaciągają Polacy, najliczniej, od wielu zresztą lat, zadłużenie występuje w postaci kredytów gotówkowy...
Dwudziestolatkowie i ich kredyty Kredyty hipoteczne dla młodych są sztandarowym produktem wielu banków komercyjnych. Okazuje się jednak, że pożyczki na dom są dla wielu młodych ludzi ...