Jak zaoszczędziłem prawie 5 tysięcy złotych w kilka chwil?

Obliczanie rat kredytu za pomocą kalkulatora najtańszych kredytów zawsze uważałem za rzecz zbędną. Chociaż sam prowadzę kilka blogów finansowych, nie wydawało mi się, że takie kalkulatory mogą rzeczywiście przedstawiać jakąś wartość.

Przecież na każdym takim kalkulatorze ktoś zarabia, ktoś za to bierze prowizję i ktoś może dopuścić się oszustwa. Tym razem było nieco inaczej.

Poszukiwania samochodu i sposobu jego sfinansowania

Całkiem niedawno, wraz z żoną byliśmy na etapie poszukiwania kredytu gotówkowego na sfinansowanie zakupu samochodu. Kredyty takie często określane są mianem kredytu samochodowego i nawet powstały specjalne kalkulatory kredytów samochodowych.

W rzeczywistości kredyt samochodowy praktycznie niczym nie różni się od zwykłego kredytu konsumpcyjnego (gotówkowego). Banki często korzystając z niewiedzy klientów tworzą specjalne produkty, które za dodatkową dopłatą są niepotrzebnie „doposażane”- tak jak sam samochód- w różnego rodzaju ubezpieczenia i inne takie.

My postanowiliśmy zrezygnować z dodatkowych funkcji i korzystać tym razem z kalkulatora kredytów gotówkowych. Okazało się to trafem w dziesiątkę. Nie dość, ze bank w którym chcieliśmy początkowo wziąć kredyt (mbank- mój bank matka) zasugerował nam kredyt prawie pięć tysięcy złotych droższy, to jeszcze okazało się, że kredyty gotówkowe były znacznie tańsze od specjalnie skrojonych na miarę „kredytów samochodowych”.

Wybór tańszy o pięć tysięcy złotych

Wybór kredytu padł na GetinBank. Chociaż przekonania do tego banku nie mam (chyba dlatego, że nie posiadają dobrej oferty kont bankowych, co jest dla mnie wyznacznią”renomy” banku), pięć tysięcy drogą nie chodzi- a właśnie tyle na przestrzeni dwóch lat mieliśmy zaoszczędzić na całej spłacie pożyczki.

Teraz zarówno ja, jak i moja żona jesteśmy przekonani do kalkulatora, bo co się okazało? Bank odezwał się po niecałych 24 godzinach, co do tej pory nam się nie zdarzało. Szok. Kalkulatory mają u mnie duży PLUS.

Powiązane artykuły

Dwudziestolatkowie i ich kredyty Kredyty hipoteczne dla młodych są sztandarowym produktem wielu banków komercyjnych. Okazuje się jednak, że pożyczki na dom są dla wielu młodych ludzi ...
Kredyt za granicą – Tłumaczenia prawnicze W 1BT.pl tłumaczenia prawnicze przygotowują prawnicy. Błędy w takim tłumaczeniu to w najlepszym przypadku opóźnienia związane z poprawkami, często zwr...
Tani kredyt mieszkaniowy? To bujda Gdy 20 lat temu pojawiła się możliwość szybkiego zaciągania kredytów hipotecznych, a w tym samym czasie sprzedaż mieszkań i nowo budowanych domów rosł...
Jak policzyć kredyt, żeby nie stracić? Zastanawiasz się, jak policzyć raty swojego kredytu, żeby w ogólnym rozrachunku nie stracić więcej, niż musisz stracić? Liczenie rat kredytu dziś spro...