Jeszcze słowo o Alior Banku

Jak pamiętacie, sporo pisałem ostatnio o produktach rozwijającego w Polsce skrzydła Alior Banku. Nawet na łamach jednego ze swoich blogów opisałem przebieg zakładania i korzystania przez 90 dni z darmowego konta Alior Banku.

Dziś, po przeczytaniu w Forbes’ie artykułu nt. prezesa banku, postanowiłem dogłębniej przyjrzeć się produktom banku. Rzeczywiście doszedłem do wniosku, że bank opiera się na pozyskiwaniu klientów „niszowych”, czyli takich, o których inne wielkie banki nie dbają lub po prostu nie mają interesu we współpracy z nimi.

Darmowe rachunki, czyli telewizyjny hit dla starszych

Możliwością bezpłatnego opłacania rachunków za prąd, gaz i co tam jeszcze starsi ludzie opłacają, Alior Bank chce przyciągnąć właśnie starszą klientelę. Zastanawiam się czyich klientów w ten sposób pozyskuje bank. Chyba Banku Pocztowego, bo to jeden z ulubieńców starszych ludzi lub banku PKO z którym wielu polaków jest już od kilkudziesięciu lat, a który wciąż podnosi opłaty za korzystanie ze swoich usług.

Możliwość darmowego opłacania rachunków w placówkach Alior Banku zaistniała jednak dla wąskiego grona Polaków, bo przecież ciągle Alior Bank większość placówek ma w wielkich miastach. Dlatego reklamy w telewizji absolutnie mają się nijak do możliwości osób mieszkających na wsi.

Konta z własnym concierge

Alior jako pierwszy uruchomił konta bankowe z usługą concierge, która jest zupełnie darmowa dla posiadaczy rachunku w Alior Banku. Oczywiście jest darmowa w pewnym bardzo ograniczonym stopniu, jednak nie podważa to faktu, że bank ten był pierwszy w udostępnianiu tych usług dla klientów poza usługami VIP.

Ja sam, gdyby nie fakt że korzystam z kont bankowych Deutsche Banku, Inteligo i mBanku, korzystałbym z Alior Banku codziennie. Polecam.

Powiązane artykuły

Test kont bankowych- co wynikło z niego po 6 miesi... Ponad pół roku temu, postanowiłem przeprowadzić test kont bankowych, który miał przede wszystkim ujawnić wszelkie wady najpopularniejszych rachunków, ...
Inteligo da nam więcej Dziś do skrzynki wpadła mi wspaniała wiadomość. Inteligo uruchomi potwierdzanie płatności i wielu innych operacji internetowych poprzez sms. Od dawna...
Teraz PayPass dostajesz za darmo Od dziś możesz otrzymać kartę Paypass zupełnie za darmo. Otrzymasz ją nie tylko do kont bankowych klasy PREMIUM, za które musisz płacić, ale także do ...
Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe? W poszukiwaniach konta oszczędnościowego większości z nas pomagają różnego rodzaju porównywarki kont bankowych. Jak się  okazuje  wybór dobrego konta ...