Justyna Kowalczyk ratuje Polbank

Justyna Kowalczyk od kilku miesięcy pojawia się w reklamach Polbanku. Sukcesy biegaczki przekładają się prawie bezpośrednio na sukces samego banku, gdyż wraca do niego coraz więcej młodych ludzi. Sporym powodzeniem cieszą się nie tylko kredyty hipoteczne banku, ale także konta bankowe, które ostatnio pojawiły się na liście darmowych kont bankowych.

Sukces po obu stronach.

Po sporych sukcesach na Olimpiadzie i Mistrzostwach Świata, Justyna Kowalczyk zaliczyła zastój w ofertach sponsorów. Jej liczne wyjazdy na wschód, by brać udział w sponsorowanych biegach narciarskich, spotkały się z nie najlepszym odbiorem w kraju.

Z odsieczą przyszedł właśnie Polbank, który na rynku kont bankowych i kredytów gotówkowych znalazł się w defensywie. Na polskim rynku zaczęły zyskiwać oferty takich banków jak Citi Handlowy czy PKO ze swoją ofertą Max Pożyczki. Po zeszłorocznych sukcesach produktów Polbanku, musiała to być raczej niemiła niespodzianka dla akcjonariuszy banku. Na szczęście kontrakt i kampania reklamowa ze sportsmenką przyspieszył znacznie wzrost cen akcji i napływ klientów.

Konta z Polbanku wcale nie najlepsze.

Choć bankowość internetowa Polbanku reklamowana jest chyba najintensywniej ze wszystkich kampanii w sieci oraz telewizji, konta bankowe z Polbanku wcale do najtańszych nie należą. Polbank będzie musiał wprowadzić wiele usprawnień, by dogonić choćby konto bankowe Deutsche Banku. Możliwość zakładania konta przez internet już nie wystarcza młodym użytkownikom RORów i oczekują oni zmniejszania opłat przez banki lub całkowitego ich eliminowania.

Daleka droga.

Jeśli Polbank chce walczyć na rynku o kawałek tortu w sektorze kont bankowych, powinien definitywnie zrezygnować z pobierania podstawowych opłat, takich jak:

  • opłata za prowadzenie konta
  • miesięczna opłata za kartę Visa Electron
  • przelewy
  • wypłaty z bankomatów za granicą

Jeśli uda się bankowi zrealizować te obniżki, może spodziewać się kolejnej fali nowych, młodych klientów w swoich oddziałach.

Powiązane artykuły

Po co nam karty kredytowe? Karty kredytowe przyszły do nas już kilkanaście lat temu i od razu stały się w Polsce niezwykle popularne. Zastanówmy się jednak, do czego używamy kar...
Jeszcze słowo o Alior Banku Jak pamiętacie, sporo pisałem ostatnio o produktach rozwijającego w Polsce skrzydła Alior Banku. Nawet na łamach jednego ze swoich blogów opisałem prz...
Jaka karta debetowa do konta bankowego? Do każdego konta bankowego otrzymujemy kartę płatniczą. Nie zawsze jest to karta debetowa. Czasem bank oferuje nam kartę ‘Pay Pass’, czyli taką, którą...
Inteligo da nam więcej Dziś do skrzynki wpadła mi wspaniała wiadomość. Inteligo uruchomi potwierdzanie płatności i wielu innych operacji internetowych poprzez sms. Od dawna...