Kredyt bez zdolności kredytowej

Próby zaciągnięcia kredytu bez zdolności kredytowej mogą w krótkim czasie doprowadzić nas do szału. Prawie żaden bank i żaden broker kredytowy nie zdecyduje się na udzielenie nam kredytu bez zabezpieczenia swoich interesów.

Jest jednak kilka wyjść tylną furtką, które umożliwią nam zaciągnięcie kredytu (gotówkowego lub konsolidacyjnego) nawet w przypadku, gdy nie posiadamy zdolności do zaciągania kredytu.

Po pierwsze: Jaką kwotę kredytu chcemy pożyczyć? Jeśli jest to mała suma (do kilku tysięcy złotych) to otworem stoją przed nami firmy prywatne (jak choćby znany w Polsce od lat Provident). Jeśli jednak chcemy pożyczyć większe kwoty lub nie chcemy ryzykować wysokiego oprocentowania kredytu, musimy zbudować sobie fikcyjną zdolność kredytową. Co to takiego?

Fikcyjna zdolność kredytowa, to określenie, które wymyśliłem już dawno temu, a które doskonale pasuje do działań, jakie musimy podjąć, by zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej.

Jak zbudować własną fikcyjną zdolność i zyskać uznanie w oczach każdego banku?

Przede wszystkim, nie starajmy się o kredyt w banku w którym mamy swoje główne konto bankowe.

Konto, na które wpływają nasze główne zarobki nie będzie naszą najlepszą wizytówką, gdy poprosimy o kredyt. Przecież jeśli nie mamy zdolności kredytowej, bank od razu zauważy ile pieniędzy wpływa i wypływa z naszego konta bankowego.

Aby zyskać zaufanie banku, bądźmy miłym nieznajomym w garniturze.

Na spotkanie wybierzmy końcówkę bieżącego miesiąca. Dlaczego? O tym za chwilę.

Ubierzmy się elegancko, jakbyśmy szli do nowej pracy w pierwszy dzień. Weźmy ze sobą zaświadczenie o zarobkach lub umowę o pracę. Jeśli nie pracujemy na etacie, to jeszcze lepiej (o tym za chwilę, ale czytaj dalej).

Po wejściu do banku, bądźmy pewni siebie i poprośmy uprzejmie, ale zdecydowanie o obsługę przy okienku. Sprawiajmy wrażenie, jakbyśmy wiedzieli dokładnie, czego chcemy.

Oszukajmy samych siebie, że jesteśmy zdolni do spłaty kredytu

W ten sposób łatwiej będzie nam udowodnić bankierowi, że kredyt rzeczywiście spłacimy w terminie.

UWAGA! Nie zalecamy zaciągania kredytu bez rzeczywistego posiadania zdolności kredytowej! Może to fatalnie wpłynąć na Twoją sytuację finansową!

Gdy przedstawimy zaświadczenie o dochodach i gdy bankier stwierdzi, że zarabiamy za mało, możemy przedstawić my niepodważalne argumenty, takie jak:

  • mieszkamy z rodzicami i oni ponoszą wszelkie wydatki
  • zarabiamy dodatkowo dzięki umowom najmu/dzierżawy
  • nie wydajemy swoich pieniędzy, co potwierdzi ostatni wyciąg z konta bankowego
  • nie mamy zaciągniętych innych kredytów
  • jeśli mamy kredyty, to spłacamy je w terminie

Kilka wyjaśnień, co do fikcyjnej zdolności kredytowej

Jeśli przedstawimy bankowi argument, że możemy dać do wglądu nasz wyciąg z konta, upewnijmy się, że w minionym miesiącu rzeczywiście nie pobieraliśmy z niego pieniędzy.

Zastosujmy trik! Pożyczmy jak najwięcej pieniędzy od rodziny i wpłaćmy je na konto w kilku transzach. Np. pożyczmy 2000 złotych i co tydzień wpłacajmy na konto 500 złotych.

Razem z naszym dochodem miesięcznym, na koniec okresu rozliczeniowego będzie na naszym koncie spora sumka, która zachęci bank do udzielenia pożyczki.

Wydrukujmy tylko saldo na koniec miesiąca (jeśli nasz bank to umożliwia) lub wyciąg tylko z ostatniego miesiąca. W ten sposób zbudowaliśmy fikcyjną zdolność kredytową, która umożliwi nam zaciągnięcie kredytu.

Najłatwiejszym kredytem do zaciągnięcia w tej sytuacji będzie szybki kredyt gotówkowy, który spłacimy w przeciągu kilku tygodni.

Nie chcemy przecież kredytu na długie miesiące. Takie kredyty wyciągną z naszej kieszeni zbyt dużo pieniędzy, których przecież nie mamy. Pamiętajmy zatem, by szukać zawsze najtańszych kredytów gotówkowych, które mają naprawdę niskie oprocentowanie.

Powiązane artykuły

Jak policzyć kredyt, żeby nie stracić? Zastanawiasz się, jak policzyć raty swojego kredytu, żeby w ogólnym rozrachunku nie stracić więcej, niż musisz stracić? Liczenie rat kredytu dziś spro...
Gdzie po tani kredyt na mieszkanie? Bank, doradca,... Wiele młodych rodzin, szczególnie w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka zapanowała w Europie już kilka lat temu, może zastanawiać się- gdzie pójść po ...
Dwudziestolatkowie i ich kredyty Kredyty hipoteczne dla młodych są sztandarowym produktem wielu banków komercyjnych. Okazuje się jednak, że pożyczki na dom są dla wielu młodych ludzi ...
Jak zaoszczędziłem prawie 5 tysięcy złotych w kilk... Obliczanie rat kredytu za pomocą kalkulatora najtańszych kredytów zawsze uważałem za rzecz zbędną. Chociaż sam prowadzę kilka blogów finansowych, nie ...