Leasing dla przedsiębiorców. To przede wszystkim korzyści podatkowe

Nowe urządzenia biurowe lub pojazdy firmowe – to zakupy, które przedsiębiorcy najczęściej pokrywają za pomocą leasingu. Nic dziwnego, skoro jest to jedna z najbardziej opłacalnych form finansowania, szczególnie pod kątem odliczeń podatkowych.

Łatwiejszy i bezpieczniejszy od kredytu

Jesteś przedsiębiorcą z odpowiednią dawką doświadczenia na koncie? Jeśli tak, pewnie wiesz, że w pewnych momentach zastrzyk gotówki okazuje się bardzo pomocy. Jednak kredyty – czy to gotówkowe czy inwestycyjne – swoją ofertą nie zachęcają tak bardzo, jak leasing. Głównie z powodu ogromu formalności i odsetek, które niekontrolowane mogłyby pochłonąć nawet najbardziej przedsiębiorczego biznesmena.

Szybko i bez zbędnych formalności

Procedury kontrolujące i zabezpieczające w przypadku leasingu sprowadzane są do minimum. W takim przypadku nie jesteś zmuszony do prezentowania swoich zdolności finansowych, a środki uda Ci się pozyskać nawet w ciągu dwóch dni od wykazania zainteresowania i złożenia odpowiedniego wniosku. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, dla doświadczonych przedsiębiorców i dopiero raczkujących ku rynkowi start-upów.

Czy to opłacalne dla leasingodawcy?

Oczywiście, że tak, bowiem dla firmy leasingowej zabezpieczeniem jest sam przedmiot, który staje się obiektem pożyczki – aż do spłaty ostatniej z rat jest on nadal własnością leasingodawcy.

Prawo daje Ci dodatkowe zabezpieczenie

Gdybyś jednak nie był przekonany co do leasingu z powodu możliwości utraty płynności finansowej, wiedz, że nawet w najbardziej ryzykownym momencie możesz przenieść swoje zobowiązania na innego przedsiębiorcę.

Leasing to również korzyści podatkowe

Co przekonuje przedsiębiorców do leasingu w drugiej kolejności? Na pewno korzyści podatkowe z niego wynikające. Wszystkie wydatki bowiem poniesione z tytuły tej formy finansowania możesz wliczyć w koszty i odliczyć od płaconego podatku dochodowego.

Co więcej, leasing podzielony jest na kilka podstawowych rodzajów, różniących się między sobą warunkami finansowania. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy jesteś małym, średnim czy dużym przedsiębiorcą, na pewno znajdziesz opcję najlepszą dla siebie  swojej firmy.

Jesteś początkowym przedsiębiorcą?

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek formę pożyczki, upewnij się, że sytuacja Twojej firmy jest stabilna. Zająłeś się księgowością? Określiłeś formę opodatkowania? Może warto zainwestować w programy i aplikacje, które ułatwią Ci codzienną pracę przedsiębiorcy? (więcej o tym w naszym poprzednim artykule: Jesteś przedsiębiorcą? Oto 3 aplikacje, które pomogą Ci w codziennej pracy)

Powiązane artykuły

mBank na iPada i iPhone Jak poinformował serwis korporacyjny mBanku, dostępna jest już aplikacja mBanku dla urządzeń firmy Apple- iPada oraz iPhone. Aplikacja jest dostępna w...
Jesteś przedsiębiorcą? Oto 3 aplikacje, które pomo... Prowadzisz własną firmę? Masz na głowie ogrom rzeczy, o których musisz pamiętać, a problem z ich porządkowaniem przybiera na rozmiarach? Dziś prezentu...
Zasiłek chorobowy lub macierzyński? Przedsiębiorco... Prawo do tego typu świadczeń przysługuje każdemu, kto opłaca stosowne składki. Ich wysokość jednak różni się między sobą, a w przypadku przedsiębiorcó...
Im starsze, tym droższe – inwestycja w klasyczne s... Dzieła sztuki, wino oraz samochody klasyczne i niebanalne, wraz z wiekiem drożeją, a wahania na rynku finansowym nie mają prawie żadnego wpływu na ich...