Potrzebujesz gotówki? Oto 3 rodzaje kredytów i pożyczek, które Ci pomogą

Pożyczka i kredyt to nie są słowa, na wspomnienie których się szeroko uśmiechasz? Jeśli potrzebujesz gotówki na tę chwilę, istnieją trzy sposoby na jej zdobycie.

Kredyt gotówkowy. Najpopularniejszy, ale czy najskuteczniejszy?

Pewnie i Ty miałeś koszmar z komornikiem w roli głównej. Sen ten pozostanie na swoim miejscu, jeśli decydując się na kredyt, będziesz miał 100-procentową pewność schematu jego działania i sposobu, który uchroni Cię przed jego przykrymi konsekwencjami.

Ponad 30% kredytobiorców decyduje się na kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy? Ten obecny przede wszystkim w renomowanych, bankowych placówkach pociąga za sobą ogrom formalności. Sprawa rozpoczyna się udokumentowaniem Twojej sytuacji finansowej, a kończy na wskazaniu celu, na który przeznaczysz zdobyte pieniądze.

W kredycie gotówkowym masz do czynienia ze stałym oprocentowaniem i długim czasem na możliwość jego spłaty, więc jeśli potrzebujesz gotówki, a formalności ani ingerencja banku w Twoje przyszłe działanie Cię nie zniechęca, kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla Ciebie.

Kredyt hipoteczny. Krok dla najbardziej odważnych?

Masz do dyspozycji nieruchomość, z której nie korzystasz i która w przyszłości nie okaże się dla Ciebie przydatna? W takim razie kredyt hipoteczny może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podobnie do kredytu gotówkowego, pociąga za sobą ogrom formalności, a jego wysokość uzależniona jest od wartości samej hipoteki.

Większość decyduje się na niego w ostateczności, głównie z powodu ryzyka zajęcia posiadłości przez komornika. Ale to oczywiście w przypadku niespłacania kredytu. Jeśli swoje finanse dokładnie rozplanujesz i zdobędziesz pewność zdolności do spłaty poszczególnych rat, kredyt hipoteczny to dobry pomysł.

Pożyczka pod zastaw samochodu. Pośredni ideał?

W przypadku kredytu hipotecznego podmiotem działania jest nieruchomość, w pożyczce pod zastaw samochodu, przedmiotem operacji jest oczywiście auto. I sprawa ma się podobnie, bo jeśli:

  • masz własną firmę i nie korzystasz ze służbowego samochodu,
  • jesteś właścicielem auta, które stoi wyłącznie w garażu

pożyczka pod jego przewłaszczenie jest najbardziej opłacalną opcją. (więcej informacji na temat pożyczki pod zastaw samochodu znajdziesz na autokapital.pl) Polega na tym, że w momencie podpisania umowy pożyczkodawca staje się współwłaścicielem samochodu, Ty masz kompletne prawo korzystania z niego i gotówkę, którą jeśli spłacisz w uzgodnionym terminie, nie poskutkuje stratą zastawionego auta.

Powiązane artykuły

Doradcy kredytowi w Polsce- jak działają i czy to ... W Polsce od wielu lat działają już nie tylko biura, ale całe sieci doradców kredytowych. Nazywane są sieciami doradztwa finansowego, ale konia z rzęde...
Po co nam karty kredytowe? Karty kredytowe przyszły do nas już kilkanaście lat temu i od razu stały się w Polsce niezwykle popularne. Zastanówmy się jednak, do czego używamy kar...
Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim Kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego jest jednym z najsilniej i najgłośniej reklamowanych produktów kredytowych ostatnich lat. Na chwilę obecną jedna...
PROVIDENT- pożyczka dla rencisty lub emeryta. Czy ... Zaciągnięcie szybkiej pożyczki w czasie, gdy jesteśmy jeszcze w pełni sił zawodowych i pracujemy na pełnym etacie nie jest trudnym zadaniem. Zazwyczaj...