Usługi finansowe dla młodzieży

Usługi finansowe dla młodzieżyRodzice nastolatków często pytają nas o rozwiązania finansowe dla swoich pociech. Często słyszymy pytania typu: – gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

To oczywiście strasznie trudne pytanie, bo żeby wybrać najlepsze konto osobiste w danym czasie trzeba korzystać z rankingów kont bankowych i wybierać najtańsze konta, jakie są obecnie dostępne na rynku. Taki ranking od dawna oferuje nasz zaprzyjaźniony serwis www.darmowe-konta.pl i tam także znajdziecie oferty kont bankowych dla młodzieży.

Młodzi też mają swoje zdanie.

Okazuje się, że młodzi ludzie, bardziej niż ich starsi koledzy, czy rodzice zwracają uwagę na wygląd kart debetowych i wygląd samego portalu bankowego.

Osoby w młodszym wieku kierują się zupełnie innymi rzeczami przy wyborze konta w banku, niż dorośli ludzie. Dla nich przede wszystkim ważna jest kolorowa karta debetowa z paypassem, zaprojektowana przez najlepszych designerów i kolorowy i wygodny w obsłudze panel internetowy.

Młodzi ludzie bardziej zwracają na niepraktyczne aspekty posiadania konta bankowego i karty debetowej. Podczas, gdy osoby dorosłe przede wszystkim zwracają uwagę na opłaty za konto i usługi dodatkowe (jak przelewy do ZUS czy US albo wypłaty w bankomatach za granicą).

Od 13 roku życia- samodzielni

Już od 13 roku życia nasze pociech mogą posiadać własne konto bankowe i uczyć się zarządzania pieniędzmi. Jeśli zatem chcemy im pokazać, jak należy zarządzać finansami, oszczędzać i wydawać pieniądze, powinniśmy założyć im konto bankowe dla młodzieży (lub konto studenckie, które jest dostępne dla osób od 13 roku życia).

Założenie konta naszemu dziecku umożliwi nam ciągłą analizę jego wydatków i pozwoli nam na utrwalanie w dziecku prawidłowych zachowań. Po prostu uczymy dziecko szanować pieniądze. Zachęcamy zatem do zabawy w finanse razem z dziećmi.

Powiązane artykuły

Lokaty i konta oszczędnościowe Jeśli masz potrzebę oszczędzania pieniędzy, a na pewno każdy taką ma, to dobrze jest zapoznać się z ofertami bankowymi. Choć my zazwyczaj nie lubimy b...
Ile się płaci za konto bankowe- realia Gdy jakiś czas szykowałem artykuł na temat kosztów prowadzenia konta bankowego w 20 najpopularniejszych bankach w Europie, nie spodziewałem się, że wś...
Inteligo da nam więcej Dziś do skrzynki wpadła mi wspaniała wiadomość. Inteligo uruchomi potwierdzanie płatności i wielu innych operacji internetowych poprzez sms. Od dawna...
Alior Bank na czele Alior Bank, choć całkiem młody na naszym rynku bankowym już zyskał sobie ogromną rzeszę zwolenników. Chociaż produkty finansowe Alior Banku nie wybija...