Darmowe konto bankowe DbNet- dlaczego je zamykam?

Jakiś czas temu pisałem Wam o trzech moich kontach bankowych. Przeprowadziłem analizę kosztów i zysków, jakie mogą dla mnie wygenerować i okazało się, że Deutsche Bank całkiem nieźle wypada w tych porównaniach ze swoim kontem DbNet.

Dziś jednak zmieniam zdanie z całkiem innego powodu i mam zamia zamknąć konto w Deutsche Banku. Skąd ta negatywna opinia?

N aprzelewy z innych banków (zarówno polskich, jak i zagranicznych) muszę czekać znacznie dłużej, niż na przelewy np. z mBanku czy mojego konta Inteligo. I pisząc „dłużej” nie mam na myśli kilku godzin, a bardziej dni. Tak, na przelew z pewnej firmy, od której płatności otrzymuję każdego miesiąca mniej więcej tego samego dnia (zależnie jak wypada weekend) w Deutsche Banku czekam nawet do 3 dni dłużej!

Przecież w dzisiejszych czasach to cała wieczność! 2-3 dni dłużej dla moich pieniędzy to kupa czasu i okres w którym mógłbym już je gdzieś zainwestować lub zrobić z nimi coś bardziej przyjemnego (jak np. zakupy z żoną i dzieckiem).

Redukcja salda na koncie DbNet trwa wieki!

Znacie to uczucie, gdy musicie czekać kilka dni od dokonania zakupu, by bank uwzględnił to i zredukował saldo na Waszym koncie? Pewnie już zapomnieliście o czasach, gdy takie przypadki miały miejsce. Zgadnijcie co. Deutsche Bank to machina czasu i z chęcią przypomni Wam te czasy już dziś. Wystarczy zacząć korzystać z ich rachunku bankowego DbNet.

Ile razy zdarzyło mi się, że wchodząc na konto widzę sumę większą o kilkaset złotych, niż powinienem tam widzieć. Korzystam zatem w tego, robiąc jakieś dodatkowe zakupy na Allegro. Jednak następnego dnia spotyka mnie niemiłe zaskoczenie i na koncie widzę saldo ujemne. Dlaczego więc poprzedniego dnia saldo nie zostało zredukowane o kwotę zakupów, których dokonałem tydzień temu? Temat do zamknięcia i konto do zamknięcia.

Powiązane artykuły

Test kont bankowych- co wynikło z niego po 6 miesi... Ponad pół roku temu, postanowiłem przeprowadzić test kont bankowych, który miał przede wszystkim ujawnić wszelkie wady najpopularniejszych rachunków, ...
Jakie konto bankowe dla studenta? Jeśli zastanawiasz się, jakie konto bankowe będzie najlepsze dla studenta i nie podoba Ci się, że banko pobiera od Ciebie opłaty za korzystanie z kont...
Ile się płaci za konto bankowe- realia Gdy jakiś czas szykowałem artykuł na temat kosztów prowadzenia konta bankowego w 20 najpopularniejszych bankach w Europie, nie spodziewałem się, że wś...
Dlaczego konto powinno być darmowe? Szukaliście czasem konta bankowego i zwracaliście uwagę na opłaty miesięczne za jego prowadzenie? Ja też. Dlatego dziś oczywiste jest dla mnie, że kon...