Darmowy rok 2011

Witamy Was wszystkich w nowym roku 2011. Dziś chcemy Wam przedstawić sytuację na rynku w sektorze kont bankowych dla klientów detalicznych.

Królowie rynku.

Wśród ofert banków na naszym rynku znajdziemy już całą masę konta bankowych, za które nie musimy ponosić stałych miesięcznych opłat. Darmowe konta bankowe są już w ofercie nie tylko banków oferujących usługi internetowe, ale także takich gigantów, jak BOŚ Bank, czy Polbank.

Zupełnie darmowe konta będą się pojawiały coraz częściej nie tylko w dużych bankach, ale także w ofertach większych brokerów finansowych (tutaj działania podejmuje już Open Finance) oraz SKOKów, które w bankowości detalicznej poczyniły już pierwsze kroki.

Rok 2011 dla klienta detalicznego…

Klienci Inteligo mogą spodziewać się sporego wzrostu zainteresowania ich kontami przez znajomych. Inteligo zapowiedziało bowiem wielką ekspansję swoich produktów i pod koniec 2011 roku ma zamiar uruchomić 1 milion kont bankowych (darmowych). Bezpłatna obsługa konta Inteligo nie jest ewenementem na naszym rynku. Większość banków od dawna oferuje przecież darmową obsługę rachunku.

W 2011 klienci mogą jednak liczyć na większy zakres darmowych usług i produktów, które dodawane są do kont. Masowe wprowadzanie kart paypass powinno odbić się na szybkości dokonywania płatności w sklepach.

Choć od 2 lat banki próbują wprowadzić systemy paypass i paywave na rynek i sprawić, by stały się popularne, jakoś opornie polscy klienci podchodzą do tej nowości.

Miejmy nadzieję, że dla klientów detalicznych rok 2011 będzie rokiem wprowadzenia całkowitego braku odpłatności za usługi bankowe.

Powiązane artykuły

Justyna Kowalczyk ratuje Polbank Justyna Kowalczyk od kilku miesięcy pojawia się w reklamach Polbanku. Sukcesy biegaczki przekładają się prawie bezpośrednio na sukces samego banku, gd...
Mieszkanie po dziadku Trzy miesiące temu opuścił naszą rodzinę nasz ukochany dziadek Kazimierz. Przez długi czas nie mogłem się pozbierać. Tydzień temu oznajmiono jego test...
Gospodyni i jej asystent Witajcie w nowym roku. Dziś kilka słów o ofercie Alior Banku, którą mieliśmy ostatnio okazję przetestować. Alior Bank, do swojego darmowego konta b...
Im starsze, tym droższe – inwestycja w klasyczne s... Dzieła sztuki, wino oraz samochody klasyczne i niebanalne, wraz z wiekiem drożeją, a wahania na rynku finansowym nie mają prawie żadnego wpływu na ich...