Expander, czy Open Finance?

Wybór dobrego doradcy kredytowego nie jest łatwy. Szczególnie, jeśli staramy się o pierwszy kredyt mieszkaniowy w naszym życiu, możemy bardzo łatwo wpaść w pułapkę nierzetelnych brokerów i doradców kredytowych. Jeśli jednak zdecydujemy się na usługi renomowanych firm, możemy liczyć na niższe raty i obsługę na iście europejskim poziomie.

Nasze poszukiwania.

Gdy rok temu szukaliśmy naszego pierwszego kredytu hipotecznego, spędziliśmy kilka miesięcy na bieganiu po bankach i wykonywaniu setek rozmów telefonicznych z konsultantami, kasjerami i kierownikami oddziałów. Takie marnotrawstwo czasu i pieniędzy wydanych na benzynę i telefony skłoniło nas do kontaktu z Expanderem. Był to nasz pierwszy kontakt z jakimkolwiek doradcą czy brokerem kredytowym w naszym życiu.

Pierwsza rzecz, jaka nam się nie spodobała, to fakt, że kontakt z Expanderem odbywał się poprzez ich główne centrum dowodzenia, mimo iż dzwoniliśmy na numer podany przy danych oddziału znajdującego się blisko naszego domu. Rozmowa telefoniczna była jednak całkiem przyjemna i profesjonalna, a Pani konsultantka bardzo szybko i sprawnie zebrała nasze dane i przekazała je do wspomnianego oddziału.

Telefon z Expandera.

Następnego dnia w godzinach podanych przez nas, jako ‘dogodne’ zadzwonił Pan z oddziału znajdującego się niedaleko naszego domu z pytaniem o dogodny termin spotkania. Już na wstępie starał się opowiadać nam o różnych kredytach, jednak postanowiliśmy pełną rozmowę przeprowadzić w cztery oczy. Tydzień później wybraliśmy się do oddziału Expandera pod Wrocławiem.

Spotkanie.

Spotkanie trwało aż półtorej godziny. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tak długiej rozmowy, jednak ilość ofert była naprawdę ogromna. Już na samym początku powiedzieliśmy konsultantowi, że szukamy najtańszego kredytu na budowę domu, jaki tylko znajdziemy w ofercie banków. Facet z uśmiechem odpowiedział, że to dokładne słowa, jakie wypowiadają wszyscy młodzi kredytobiorcy, jacy zgłaszają się do jego oddziału. No fakt, przecież każdy chciałby płacić jak najmniejsze raty kredytu hipotecznego.

Podczas spotkania większość czasu zajęło konsultantowi zbieranie naszych danych i kompletowanie dokumentów oraz skanowanie naszych danych, dowodów i świstków które przynieśliśmy z naszych prac (choć wcale nie byliśmy o to proszeni).

…więcej wkrótce…

Powiązane artykuły

Doradcy kredytowi w Polsce- jak działają i czy to ... W Polsce od wielu lat działają już nie tylko biura, ale całe sieci doradców kredytowych. Nazywane są sieciami doradztwa finansowego, ale konia z rzęde...
Tani kredyt mieszkaniowy? To bujda Gdy 20 lat temu pojawiła się możliwość szybkiego zaciągania kredytów hipotecznych, a w tym samym czasie sprzedaż mieszkań i nowo budowanych domów rosł...