Gdzie po tani kredyt na mieszkanie? Bank, doradca, internet?

Wiele młodych rodzin, szczególnie w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka zapanowała w Europie już kilka lat temu, może zastanawiać się- gdzie pójść po tani kredyt hipoteczny i czy taki kredyt w ogóle istnieje. Temat można by zakończyć w prosty sposób, mówiąc, że kredyt tani nie istnieje. Byłoby w tym sporo prawdy, jednak bez wspierania się kredytem hipotecznym wiele rodzin nie miałoby możliwości zamieszkania na tzw. „swoim”.  Zastanówmy się zatem, jak z oferty wszystkich drogich produktów wybrać najtańszy kredyt mieszkaniowy.

Jak wspomniałem ostatnio w którymś z artykułów, istnieją trzy kanały, za pośrednictwem których możemy wziąć kredyt hipoteczny:

  1. Internet, czyli różnego rodzaju kalkulatory kredytów hipotecznych, porównywarki finansowe, rankingi portali finansowych, strony finansowe z ofertami kredytów.
  2. Placówka bankowa, czyli wciąż najpopularniejszy sposób na zaciągnięcie kredytu wśród Polaków.
  3. Doradca kredytowy, którego nie darzy zaufaniem większość Polaków, jednak może rzeczywiście pomóc nam w wyborze trafnej oferty.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie ciekawej oferty jest oczywiście przeanalizowanie ofert bankowych, dostępnych w internecie. Listy kredytów hipotecznych są dostępne na wielu stronach internetowych i nikt nie będzie miał problemów z ich znalezieniem. Problem rozpoczyna się jednak w momencie, gdy z tych ofert chcemy wybrać dwie lub trzy, dostosowane do naszych osobistych warunków zatrudnienia, zamieszkania i innych.

Wtedy znacznie łatwiej porozmawiać z żywą osobą i nasze kroki kierujemy coraz częściej w kierunku biura doradztwa kredytowego. W Polsce istnieje już kilka dużych sieci, których placówki pomogą nam w wyborze kredytu mieszkaniowego. Pamiętajmy, ze ich usługi są darmowe i wcale nie zobowiązują nas do zaciągnięcia kredytu właśnie w biurze doradczym.

Najłatwiejszym, choć pewnie nie najtańszym sposobem na wzięcie kredytu hipotecznego będzie wizyta w banku w naszej okolicy. Przeanalizowanie ofert kredytów hipotecznych w trzech różnych, lokalnych bankach może nam nieraz dać większy ogląd na sytuację rynkową niż wszystkie kalkulatory kredytów dostępne online. Skorzystajmy zatem z kilku wyjść i po obliczeniu raty kredytu przez internet, udajmy się do najbliższych banków i biura doradcy kredytowego.

Powiązane artykuły

Zakupy na kredyt Pośród wszystkich zobowiązań kredytowych, jakie zaciągają Polacy, najliczniej, od wielu zresztą lat, zadłużenie występuje w postaci kredytów gotówkowy...
Wymarzony dom może być drogi! Każdy z nas, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, chciałby już wiedzieć, jak w przyszłości będzie wyglądał jego dom. Przeglądamy zatem kata...
Jak policzyć kredyt, żeby nie stracić? Zastanawiasz się, jak policzyć raty swojego kredytu, żeby w ogólnym rozrachunku nie stracić więcej, niż musisz stracić? Liczenie rat kredytu dziś spro...
Tani kredyt mieszkaniowy? To bujda Gdy 20 lat temu pojawiła się możliwość szybkiego zaciągania kredytów hipotecznych, a w tym samym czasie sprzedaż mieszkań i nowo budowanych domów rosł...