Jak dobrze wybrać biuro nieruchomości?

Obecny rynek obrotu nieruchomościami daje nam duży wybór, jeśli chodzi o biura nieruchomości Bydgoszcz. Każde z nich może dla nas wyszukać odpowiednią ofertę sprzedaży, wynajmu, bądź kupna mieszkania odpowiedniego dla naszych potrzeb. Aby więc pieniądze, jakie przeznaczymy na pracę wybranego przez nas pośrednika nie były marnowane, należy zadbać o wybór odpowiedniego dla nas biura.

Samo ogłoszenie, na jakie natrafimy w prasie, bądź w Internecie, mówi nam wstępnie o profesjonalizmie danego pośrednika. Należy omijać takie ogłoszenia, w których jest zawarty tylko numer telefonu i takich, które twierdzą, że biuro usługi prowadzi bez opłat. Pierwsze spotkanie z pośrednikiem powinno się odbyć w jego biurze. Jeśli więc wyznacza on jakieś miejsce publiczne do spotkania, powinniśmy się zastanowić nad profesjonalizmem jego usług. Jeśli natomiast pierwsze spotkanie odbywa się w biurze, trzeba zwrócić uwagę na to, jak wygląda to biuro, czy znajduje się w prywatnym mieszkaniu, czy w biurowcu, czy pośrednik ma swój szyld na zewnątrz itp. Wszelkie nasze podejrzenia powinny dawać sygnały, które powiedzą nam jak najwięcej o organizacji danego biura nieruchomości Bydgoszcz.

Musimy się ponadto upewnić czy pośrednik wybrany przez nas posiada licencję na wykonywanie zawodu oraz ubezpieczenie w przypadku niedopełnienia przez niego warunków umowy. Kolejną rzeczą, jaka podnosi wiarygodność pośrednika, jest jego przynależność do lokalnego towarzystwa biur obrotu nieruchomościami.

Przed podpisaniem umowy trzeba oczywiście upewnić się, aby warunki w niej zawarte odpowiadały temu, co zostało uzgodnione wcześniej, tzn. okres świadczenia usług, ich dokładne określenie, cena za wykonanie pracy, sposób płatności oraz ewentualne ubezpieczenia.

W trakcie współpracy biuro nieruchomości wyszukuje oferty odpowiadające klientowi, przy czym musi zadbać, aby były to oferty aktualne. Standardem jest, by pośrednik udał się wraz ze swoim klientem do proponowanego mieszkania Bydgoszcz i pomógł w negocjacjach z właścicielem. Następnie jest spisywany akt notarialny, przy którym również mamy prawo dowiedzieć się od pośrednika, co oznaczają konkretne zapiski.