Jak szybko zarobić 1000 złotych

Dziś zamiast recenzować dla Was kolejny produkt finansowy, postanowiłem pokazać Wam artykuł, dzięki któremu nauczyłem się (i swoją rodzinę) jak szybko zarobić 1000 złotych. Nie jest to żadna ze spamerskich, nielegalnych czy oszukańczych metod, jakich wiele znajdziecie w internecie.

Sposób na zarobienie tysiąca złotych znalazłem podczas poszukiwania konta bankowego z usługą cashback. Chciałem po prostu otrzymywać zwrot kilku procent za dokonane zakupy.

Przy okazji tych poszukiwań znalazłem sposób na jednorazowe zarobienie około 1000 złotych poprzez założenie wielu kont bankowych i zarobieniu na prowizji od ich otwarcia.

Jak to działa i co trzeba zrobić?

Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem. Jednak pokrótce wyjaśnię o co chodzi.

Zabawa polega na tym, że rejestrujemy się w którymś z Programów Partnerskich, mających w ofercie konta bankowe. Program Partnerski wypłaci nam prowizję za każde założone konto bankowe.

Po zrealizowaniu warunków otrzymania prowizji konta bankowe możemy bez żadnego problemu pozamykać.

Ja zarobioną prowizję otrzymałem w sumie po około 45 dniach. Jest ona naliczana od razu po wysłaniu wniosku i zaakceptowaniu go w systemie. Jednak próg wypłaty wynosi 150 złotych i czasem trzeba po prostu czekać do końca miesiąca na wypłatę (wypłaty realizowane są raz w miesiącu).

Autor pisze, że trzeba zakładać stronę, co jest bzdurą, bo System Partnerski udostępnia już własne domeny. Zresztą- poczytajcie sami.

Optima, flagowy ostatnio produkt banku BGŻ zbiera same pozytywne opinie (choćby tutaj), zarówno od samych klientów wypowiadających się na forach internetowych, jak i od specjalistów z branży. Zastanawiam się, czym Optima zyskała sobie taką przychylność rynku, że mimo kolejnego obniżenia oprocentowania ich kont oszczędnościowych (tym razem z 4% do 3,8%) nie spotyka się z niechęcią klientów.

Można wręcz powiedzieć, że Optima coraz skuteczniej walczy o rynek- także dzięki intensywnej kampanii reklamowej, zarówno w telewizji, jak i internecie. Większość serwisów finansowych oferuje bowiem produkt BGŻ Optima jako “polecany”.

Dziwny jest ten świat

Spoglądając na ranking kont oszczędnościowych (na tej stronie na dole), widzę wyraźną różnicę między oprocentowaniem oferowanym przez BGŻ Optima a innymi bankami (tu szczególnie wybija się BOŚ i kilka innych, mniejszych banków). Różnica w oprocentowaniu może dochodzić nawet do 3 punktów procentowych. O co zatem chodzi?

Wydaje mi się, że fenomen konta BGŻ to utrzymywanie swojego oprocentowania na podobnym poziomie w skali roku. Klienci po prostu nie lubią skoków oprocentowania. Ja sam zakładając konto na 8% czułbym się oszukany, gdyby po 30 dniach bank zmienił strategię i obniżył oprocentowanie (moich środków) na 5 czy 4%.

Optima równo

Optima zyskuje dobre opinie właśnie dlatego, że jej oprocentowanie jest nieco powyżej inflacji, klient może zarobić i nie obawiać się, że za kilka miesięcy dostanie kopa w postaci obniżenia oprocentowania wszystkich jego środków.

Pozostałe zalety BGŻ Optima to możliwość wygodnych wpłat i wypłat środków bez utraty wypracowanego zysku. Część klientów próbuje wręcz traktować Optimę jako zwykły ROR, choć trudno mi to sobie wyobrazić.

Powiązane artykuły

Justyna Kowalczyk ratuje Polbank Justyna Kowalczyk od kilku miesięcy pojawia się w reklamach Polbanku. Sukcesy biegaczki przekładają się prawie bezpośrednio na sukces samego banku, gd...
Ile kosztuje prowadzenie konta w PKO BP? Opłaty za prowadzenie podstawowych konto osobistych już dosyć dawno zostały zniesione przez większość banków w Polsce. niektórym z nich udało się uruc...
Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe? W poszukiwaniach konta oszczędnościowego większości z nas pomagają różnego rodzaju porównywarki kont bankowych. Jak się  okazuje  wybór dobrego konta ...
Inteligo da nam więcej Dziś do skrzynki wpadła mi wspaniała wiadomość. Inteligo uruchomi potwierdzanie płatności i wielu innych operacji internetowych poprzez sms. Od dawna...