Jak zaoszczędziłem prawie 5 tysięcy złotych w kilka chwil?

Obliczanie rat kredytu za pomocą kalkulatora najtańszych kredytów zawsze uważałem za rzecz zbędną. Chociaż sam prowadzę kilka blogów finansowych, nie wydawało mi się, że takie kalkulatory mogą rzeczywiście przedstawiać jakąś wartość.

Przecież na każdym takim kalkulatorze ktoś zarabia, ktoś za to bierze prowizję i ktoś może dopuścić się oszustwa. Tym razem było nieco inaczej.

Poszukiwania samochodu i sposobu jego sfinansowania

Całkiem niedawno, wraz z żoną byliśmy na etapie poszukiwania kredytu gotówkowego na sfinansowanie zakupu samochodu. Kredyty takie często określane są mianem kredytu samochodowego i nawet powstały specjalne kalkulatory kredytów samochodowych.

W rzeczywistości kredyt samochodowy praktycznie niczym nie różni się od zwykłego kredytu konsumpcyjnego (gotówkowego). Banki często korzystając z niewiedzy klientów tworzą specjalne produkty, które za dodatkową dopłatą są niepotrzebnie „doposażane”- tak jak sam samochód- w różnego rodzaju ubezpieczenia i inne takie.

My postanowiliśmy zrezygnować z dodatkowych funkcji i korzystać tym razem z kalkulatora kredytów gotówkowych. Okazało się to trafem w dziesiątkę. Nie dość, ze bank w którym chcieliśmy początkowo wziąć kredyt (mbank- mój bank matka) zasugerował nam kredyt prawie pięć tysięcy złotych droższy, to jeszcze okazało się, że kredyty gotówkowe były znacznie tańsze od specjalnie skrojonych na miarę „kredytów samochodowych”.

Wybór tańszy o pięć tysięcy złotych

Wybór kredytu padł na GetinBank. Chociaż przekonania do tego banku nie mam (chyba dlatego, że nie posiadają dobrej oferty kont bankowych, co jest dla mnie wyznacznią”renomy” banku), pięć tysięcy drogą nie chodzi- a właśnie tyle na przestrzeni dwóch lat mieliśmy zaoszczędzić na całej spłacie pożyczki.

Teraz zarówno ja, jak i moja żona jesteśmy przekonani do kalkulatora, bo co się okazało? Bank odezwał się po niecałych 24 godzinach, co do tej pory nam się nie zdarzało. Szok. Kalkulatory mają u mnie duży PLUS.

Powiązane artykuły

Gdzie po tani kredyt na mieszkanie? Bank, doradca,... Wiele młodych rodzin, szczególnie w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka zapanowała w Europie już kilka lat temu, może zastanawiać się- gdzie pójść po ...
Kredyt hipoteczny Bank Millenium Zazwyczaj banki przygotowując ofertę kredytów hipotecznych skupiają się na obniżeniu marży, prowizji lub innych opłat, najlepiej do zera. Zupełnie inn...
Wymarzony dom może być drogi! Każdy z nas, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, chciałby już wiedzieć, jak w przyszłości będzie wyglądał jego dom. Przeglądamy zatem kata...
Zakupy na kredyt Pośród wszystkich zobowiązań kredytowych, jakie zaciągają Polacy, najliczniej, od wielu zresztą lat, zadłużenie występuje w postaci kredytów gotówkowy...