Kredyt hipoteczny Bank Millenium

Zazwyczaj banki przygotowując ofertę kredytów hipotecznych skupiają się na obniżeniu marży, prowizji lub innych opłat, najlepiej do zera. Zupełnie inną taktykę przyjmuje Bank Millenium, gdzie prowizja rzeczywiście często wynosi zero złotych, ale z pozostałych opłat w zasadzie nie zeruje się żadna, natomiast mniejszym lub większym obniżkom ulega większość z nich.

To, co jest jeszcze pewną nowością w stosunku do ofert konkurencji to to, że opłata za wycenę nieruchomości nie jest w żaden sposób czynnikiem, który może opóźnić rozpatrzenie wniosku kredytowego. Mało tego, Bank Millenium jest jedną z nielicznych instytucji finansowych, które tę opłatę pozwalają skredytować, co jest sporym ułatwieniem i głębokim ukłonem w stronę mniej zamożnych klientów. Trochę zagmatwana jest kwestia opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, jednak więcej niejasności związanych bezpośrednio z opłatami kredytowymi być raczej nie powinno.

Procedury, według których kredyt hipoteczny banku Millenium jest udzielany i obsługiwany są na tyle proste, że nie potrzeba żadnego doświadczenia z bankowością, aby sobie z nimi doskonale poradzić.

Jest to natomiast jedna z nielicznych ofert, które poza górną, zawierają także dolną granice trwania okresu kredytowego i wynosi ona sześć lat dla kwot nie niższych niż dwadzieścia tysięcy złotych. Do tego możliwość wyboru wypłaty kredytu w całości lub w transzach oraz opcjonalna karencja do dwóch lat, a także możliwość wykorzystania wakacji kredytowych- można rocznie nie spłacić jednej raty.

Skrócona tabela opłat i prowizji dla kredytu hipotecznego banku Millenium jest jedną z najkorzystniejszych dla klienta spośród wszystkich przedstawionych przez różne banki. Uboższa jest jednocześnie lista ubezpieczeń- zarówno obowiązkowych, jak i opcjonalnych, co dla wielu klientów będzie rozsądnym ułatwieniem.

Cała oferta, jako tania i pochodząca od godnego zaufania banku wydaje się więc predestynować do szybkiego zdobycia czołówek rankingów, jest jednak po temu jedna podstawowa przeszkoda. Kredyt hipoteczny Bank Millenium przygotowuje jedynie w złotówkach. I tu problem wygląda tak samo jak w każdym banku, który obsługuje jedynie kredyty w polskiej walucie: są one korzystniejsze ze względu na swoją stabilność, ale tylko do momentu przyjęcia euro, co w dłuższej perspektywie wydaje się nieuniknione. Wówczas przeliczenie kwoty kredytu może okazać się niezbyt korzystne dla kredytobiorców. Szkoda też trochę, że w kwestii zabezpieczenia kredytu hipotecznego bank Millenium nie poszedł trochę dalej i ograniczył się do akceptowania trzech form, które spotkamy w każdym banku: obligatoryjna hipoteka, a także dodatkowo cesje z ubezpieczeń na życie i od ognia oraz innych zdarzeń losowych.

Wprawdzie razem z kredytem można do ubezpieczeń przystąpić, i wychodzi to finansowo korzystnie, ale chciałoby się, żeby, po pierwsze, można było inaczej zabezpieczyć kredyt, a po drugie, aby lista możliwych do wykorzystania ubezpieczeń była dłuższa niż lista obowiązkowych ubezpieczeń, bo tak oba należy rozumieć.

Siłą banku Millenium jest maksymalne uproszczenie procedur oraz wielokanałowe obniżanie kosztów kredytu. Dzięki temu można powiedzieć, że jest to kredyt prosty i atrakcyjny.

Brak mu bardziej zaawansowanych narzędzi, jakie znamy choćby z ofert mBanku czy PKO BP, a które pozwalają na obniżenie rat, natomiast z drugiej strony, oferta jako całość wydaje się idealna dla osób, które szukają jedynie kredytu, który może być nieco droższy, pod warunkiem, że jego spłata nie będzie specjalnie trudna od strony formalnej. Te warunki kredyt hipoteczny w banku Millenium spełnia w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dwudziestolatkowie i ich kredyty Kredyty hipoteczne dla młodych są sztandarowym produktem wielu banków komercyjnych. Okazuje się jednak, że pożyczki na dom są dla wielu młodych ludzi ...
Kredyt bez zdolności kredytowej Próby zaciągnięcia kredytu bez zdolności kredytowej mogą w krótkim czasie doprowadzić nas do szału. Prawie żaden bank i żaden broker kredytowy nie zde...
Wymarzony dom może być drogi! Każdy z nas, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, chciałby już wiedzieć, jak w przyszłości będzie wyglądał jego dom. Przeglądamy zatem kata...
Gdzie po tani kredyt na mieszkanie? Bank, doradca,... Wiele młodych rodzin, szczególnie w tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka zapanowała w Europie już kilka lat temu, może zastanawiać się- gdzie pójść po ...