Kredyty sklepowe niebezpiecznie drogie

Jak pewnie wielu z nas widziało w telewizji, karty sklepowe (nic innego jak drogie karty kredytowe) stały się popularne także w Polsce, a firmy operujące tymi kartami uporczywie naciągają coraz to nowych klientów, którzy już po kilku tygodniach mają dosyć współpracy z danym bankiem.

Dosyć intensywną kampanię na naszym rynku przeprowadził niedawno Sygma Bank. Już po kilku dniach od rozpoczęcia kampanii w stacjach telewizyjnych, na forach internetowych zawrzało. Odezwały się osoby oszukane (ich zdaniem) właśnie przez Sygma Bank. Bank udziela bowiem wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych, które udzielane są w postaci karty kredytowej przypisanej do danego sklepu. Zdarzało się więc, że klient nawet nie wiedział, ze zaciągnął kredyt gotówkowy, podpisując umowę zaoferowaną przez współpracownika sklepu. Często spotykamy takie osoby, próbujące nam sprzedać różnego rodzaju „darmowe karty sklepowe”. Te karty to nic innego jak wysoko oprocentowany kredyt, który będziemy musieli spłacać przez długi czas (i w ścisłym terminie określonym umową).

Na którymś z forów finansowych w internecie przeczytaliśmy między innymi wypowiedź osoby, która narzekała na telefony od Sygma Banku o godzinie 8 rano w sobotę z prośbą o zaległą o dwa dni wpłatę kredytu gotówkowego zaciągniętego w jednej z sieci sklepów wielko-powierzchniowych.

Po dwóch dniach, przedstawiciel Sygma Banku zadzwonił nawet do pracodawcy tego kredytobiorcy w jego poszukiwaniach. To dosyć nietypowe zachowanie ze strony banku, jednak podpisując umowę kredytową, ta osoba chyba liczyła się z faktem, ze kredyt musi przecież spłacać. Najważniejsze w tej całej sprawie wydaje nam się to, że Polacy wciąż nie mają świadomości, jakie dokumenty podpisują i jak ważne jest chronienie ich danych osobowych.

Przecież podpisując jakikolwiek dokument w sklepie a nie czytając w pełni dołączonej do nich załączników, możemy np. pozbyć się naszego domu lub wpakować w niezwykle drogi kredyt. Pamiętajmy o tym podczas przeglądania nowych artykułów AGD w sklepie i gdy najdzie nas ochota na ich zakup za pomocą kredytu sklepowego.

Powiązane artykuły

Kredyt na remont domu Czy warto wziąć kredyty na remont lokalu? Remont domu w każdym momencie kojarzy się z, rosnącymi w tempie galopującym, wydatkami. Więc dobry plan dzi...
Doradcy kredytowi w Polsce- jak działają i czy to ... W Polsce od wielu lat działają już nie tylko biura, ale całe sieci doradców kredytowych. Nazywane są sieciami doradztwa finansowego, ale konia z rzęde...