Który kredyt dla nas? Przeprowadzamy się

Gdy wiele miesięcy temu stałem się jednym z redaktorów tego bloga finansowego, nie miałem pojęcia, że w tak niedługim czasie sam stanę przed wyborem kredytu hipotecznego dla siebie. Choć w wielu artykułach podejmowałem próby doboru kredytu dla innych osób, to okazało się, że wybór odpowiedniego produktu dla własnych potrzeb nie jest już wcale taki łatwy.

Okazało się, że jesteśmy zmuszeni do szybkiej przeprowadzki i nie będzie nam dane wybudowanie w spokoju naszego wymarzonego domu. W zamian, będziemy musieli zaciągnąć kredyt w wysokości około 100 tysięcy złotych na przebudowę, renowację i dostosowanie do naszych potrzeb mieszkania w domu moich rodziców. Jednymi słowy, przeprowadzamy się z domu jednych rodziców do drugich. I mamy szczerą nadzieję, że wyjdzie nam to na dobre.

Doradzać się, czy nie?

Pierwszym z pytań, jakie postawiliśmy przed sobą było to o doradcę finansowego. Ich usługi są w Polsce już niezwykle popularne i mam nadzieję, że nie stanie się tak, jak miało to miejsce w Wielkiej Brytanii, gdy ujawniono ogromną aferę z udziałem doradców kredytowych, którzy na siłę doradzali klientom kredyty jednego konkretnego banku.

My jesteśmy dosyć dobrze zorientowani w rynku kredytów, nie mamy jednak dosyć czasu by porównać wszystkie oferty i znaleźć ten najtańszy. Postanowiliśmy więc najpierw przeanalizować całą listę kredytów hipotecznych i dogłębnie przestudiowaliśmy wszystkie kredyty, jakie są dostępne na naszym rynku.

Niestety doszliśmy bardzo szybko do jednego wniosku, że bez doradcy bankowego niestety się nie obejdzie. Nasza decyzja jest zatem taka, że wkrótce wykonujemy telefon do naszego doradcy z Expandera i będziemy wraz z nim analizować pięć kredytów mieszkaniowych, które wstępnie wybraliśmy jako dogodne dla nas.

Ile to potrwa?

Zawsze trudno jest określić ile czasu może potrwać zaciąganie kredytu hipotecznego. Wszystkie procedury, zarówno po stronie doradcy, jak i po stronie banku (nie mówiąc już o naszych opóźnieniach wynikających z rozmów z pracodawcami i urzędnikami) muszą potrwać i zaciąganie kredytu hipotecznego może trwać nawet kilka miesięcy.

Nie wierzymy zatem w historie typu: „kredyt na mieszkanie w 3 dni, bo jeszcze nigdy nie słyszałem, by komukolwiek udało się zaciągnąć kredyt w kilka dni. A wy, co o tym myślicie?

Powiązane artykuły

Niższe raty kredytu hipotecznego? W chwili, gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, powinniśmy być już zdecydowani, jakiej wysokości ratę miesięczną kredytu jesteśmy w...
Dwudziestolatkowie i ich kredyty Kredyty hipoteczne dla młodych są sztandarowym produktem wielu banków komercyjnych. Okazuje się jednak, że pożyczki na dom są dla wielu młodych ludzi ...
Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim Kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego jest jednym z najsilniej i najgłośniej reklamowanych produktów kredytowych ostatnich lat. Na chwilę obecną jedna...
Wymarzony dom może być drogi! Każdy z nas, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, chciałby już wiedzieć, jak w przyszłości będzie wyglądał jego dom. Przeglądamy zatem kata...