Na jaki kredyt się zdecydować?

Prawie każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której jedynym wyjściem z tarapatów finansowych lub chęci nabycia upatrzonego towaru jest pożyczenie określonej sumy pieniężnej od banku.

Decydując się na kredyt powinniśmy zastanowić się która z dostępnych na rynku możliwości będzie dla nas najdogodniejsza. W przypadku kupna mieszkania, działki pod zabudowę, lub domu najlepszym rozwiązaniem jest tani kredyt hipoteczny. Jeśli pragniemy zmienić samochód na nowszy model, skorzystać możemy z leasingu, rat albo kredytu gotówkowego.

Ostatni jest najbardziej popularną formą kredytowania, udzielany w formie pożyczki pieniężnej na dowolny cel. Najczęściej przyznawany na krótki okres czasu, zobowiązuje do spłaty w ratach w określonym przez strony okresie czasu.

W zależności od wymagań kredytodawcy dopasowany do potrzeb klientów. Niektóre banki udzielają kredytu w przeciągu jednego dnia, inne placówki nieco dłużej. Głównie od nas zależy, jakie warunki umowy nas interesują.

W tradycyjnym banku konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Kredyt bez BIK umożliwia rezygnację ze zbędnych formalności, oraz ułatwia zawarcie umowy przez Internet.

Do kredytów gotówkowych zaliczyć możemy kredyt odnawialny bez konieczności spłacania rat. Jedynym warunkiem umowy z bankiem są transakcje przeprowadzane na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Bardzo popularną formą kredytu gotówkowego jest powszechnie znana karta kredytowa.

Dla dużej rzeszy klientów karta jest łatwym sposobem na zdobycie pożądanej gotówki. Tani kredyt gotówkowy w postaci karty z pewnością okaże się korzystny, jeżeli przeanalizujemy warunki stawiane przez bank. Powinniśmy sprawdzić oprocentowanie, czy jest stosunkowo niskie, czy określony jest limit wypłacalności, czy ubezpieczenie karty debetowej jest płatne.

Nierzadko pobierane są dodatkowe opłaty w związku z tym, że karta jest mało używana. Walorem kart jest bezpłatne użytkowanie przez pierwsze kilka miesięcy. Karta stanowi tani kredyt gotówkowy, gdyż w momencie spłaty długu okazanego przez kredytodawcę na wykazie transakcji nie wymaga spłacania odsetek.

Dobre rozeznanie = korzystniejsze warunki udzielenia kredytu.

Jeżeli pragniemy zawrzeć umowę z bankiem na korzystnych warunkach podstawowym kryterium decydującym o wyborze jest rozeznanie. Najczęściej najtańszy kredyt gotówkowy uzyskamy w banku, w którym jesteśmy stałymi klientami, jednakże duża konkurencja zmusiła poszczególne placówki do ofert bardzo atrakcyjnych, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych konsumentów.

Liczne promocje i upusty zachęcają również do zobowiązań zaciąganych u prywatnych instytucji, niebędących bankiem. Dodatkową zaletą jest szybka, niemal natychmiastowa decyzja o przyznaniu kredytu, bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu, jedynym wymaganym dokumentem jest dowód stwierdzający tożsamość.

Powiązane artykuły

Które kredyty są najbardziej popularne? Różne instytucje, w tym banki, od czasu do czasu przeprowadzają badanie popularności swoich poszczególnych produktów. W klasie produktów kredytowych o...
Po co nam karty kredytowe? Karty kredytowe przyszły do nas już kilkanaście lat temu i od razu stały się w Polsce niezwykle popularne. Zastanówmy się jednak, do czego używamy kar...
Kredyt na remont domu Czy warto wziąć kredyty na remont lokalu? Remont domu w każdym momencie kojarzy się z, rosnącymi w tempie galopującym, wydatkami. Więc dobry plan dzi...
Mała suma, duża prowizja Klienci banków, przypileni koniecznością, bardzo często korzystają z tak zwanych kredytów gotówkowych, to jest takich, które opiewają na mniejszą sumę...