Potrzebujesz gotówki? Oto 3 rodzaje kredytów i pożyczek, które Ci pomogą

Pożyczka i kredyt to nie są słowa, na wspomnienie których się szeroko uśmiechasz? Jeśli potrzebujesz gotówki na tę chwilę, istnieją trzy sposoby na jej zdobycie.

Kredyt gotówkowy. Najpopularniejszy, ale czy najskuteczniejszy?

Pewnie i Ty miałeś koszmar z komornikiem w roli głównej. Sen ten pozostanie na swoim miejscu, jeśli decydując się na kredyt, będziesz miał 100-procentową pewność schematu jego działania i sposobu, który uchroni Cię przed jego przykrymi konsekwencjami.

Ponad 30% kredytobiorców decyduje się na kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy? Ten obecny przede wszystkim w renomowanych, bankowych placówkach pociąga za sobą ogrom formalności. Sprawa rozpoczyna się udokumentowaniem Twojej sytuacji finansowej, a kończy na wskazaniu celu, na który przeznaczysz zdobyte pieniądze.

W kredycie gotówkowym masz do czynienia ze stałym oprocentowaniem i długim czasem na możliwość jego spłaty, więc jeśli potrzebujesz gotówki, a formalności ani ingerencja banku w Twoje przyszłe działanie Cię nie zniechęca, kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla Ciebie.

Kredyt hipoteczny. Krok dla najbardziej odważnych?

Masz do dyspozycji nieruchomość, z której nie korzystasz i która w przyszłości nie okaże się dla Ciebie przydatna? W takim razie kredyt hipoteczny może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podobnie do kredytu gotówkowego, pociąga za sobą ogrom formalności, a jego wysokość uzależniona jest od wartości samej hipoteki.

Większość decyduje się na niego w ostateczności, głównie z powodu ryzyka zajęcia posiadłości przez komornika. Ale to oczywiście w przypadku niespłacania kredytu. Jeśli swoje finanse dokładnie rozplanujesz i zdobędziesz pewność zdolności do spłaty poszczególnych rat, kredyt hipoteczny to dobry pomysł.

Pożyczka pod zastaw samochodu. Pośredni ideał?

W przypadku kredytu hipotecznego podmiotem działania jest nieruchomość, w pożyczce pod zastaw samochodu, przedmiotem operacji jest oczywiście auto. I sprawa ma się podobnie, bo jeśli:

  • masz własną firmę i nie korzystasz ze służbowego samochodu,
  • jesteś właścicielem auta, które stoi wyłącznie w garażu

pożyczka pod jego przewłaszczenie jest najbardziej opłacalną opcją. (więcej informacji na temat pożyczki pod zastaw samochodu znajdziesz na autokapital.pl) Polega na tym, że w momencie podpisania umowy pożyczkodawca staje się współwłaścicielem samochodu, Ty masz kompletne prawo korzystania z niego i gotówkę, którą jeśli spłacisz w uzgodnionym terminie, nie poskutkuje stratą zastawionego auta.

Powiązane artykuły

Co zrobić, gdy jest się mocno zadłużonym? Wpadłeś w pętlę zadłużenia i nie wiesz jak wybrnąć z sytuacji? Banki od lat czekają na możliwość współpracy z takimi osobami jak Ty i oferują specjaln...
Kredyty sklepowe niebezpiecznie drogie Jak pewnie wielu z nas widziało w telewizji, karty sklepowe (nic innego jak drogie karty kredytowe) stały się popularne także w Polsce, a firmy operuj...
Kredyt hipoteczny Bank Millenium Zazwyczaj banki przygotowując ofertę kredytów hipotecznych skupiają się na obniżeniu marży, prowizji lub innych opłat, najlepiej do zera. Zupełnie inn...
Expander, czy Open Finance? Wybór dobrego doradcy kredytowego nie jest łatwy. Szczególnie, jeśli staramy się o pierwszy kredyt mieszkaniowy w naszym życiu, możemy bardzo łatwo wp...