PROVIDENT- pożyczka dla rencisty lub emeryta. Czy to się opłaca?

Zaciągnięcie szybkiej pożyczki w czasie, gdy jesteśmy jeszcze w pełni sił zawodowych i pracujemy na pełnym etacie nie jest trudnym zadaniem. Zazwyczaj wystarczy kopia umowy o pracę oraz dowód osobisty, by nawet po kilkudziesięciu godzinach cieszyć się gotówką na koncie.

W momencie, gdy przechodzimy na emeryturę, bądź w związku z chorobą lub wypadkiem zostaje nam przyznana renta chorobowa, wiele banków może niechętnie podchodzić do kwestii udzielenia nam kredytu gotówkowego.

W Polsce od wielu lat działają firmy (głównie z zagranicznym kapitałem), udzielające szybkich pożyczek w kwotach do kilku tysięcy złotych. Prym niewątpliwie wiedzie tu Provident, który cieszy się zarówno największą rozpoznawalnością wśród polskiej klienteli, jak i największą siecią przedstawicieli. Jednak jak działa Provident i czy rencista lub emeryt może liczyć na pożyczkę Providenta na takich samych warunkach jak osoba pracująca?

Provident dla rencisty i emeryta

Zacznijmy od tego, jakie warunki musi spełnić każda osoba starająca się o pożyczkę w Provident Polska. Nie jest tego wiele i firma nie wyróżnia się tu spośród konkurencji. By otrzymać gotówkę w formie pożyczki trzeba:

  1. Być osobą pełnoletnią
  2. Posiadać adres stałego zameldowania (wpisany w dowodzie osobistym)
  3. Posiadać stałe miesięczne dochody w postaci wypłąty za umowę o pracę, rentę bądź emeryturę

Provident nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych wymagań. Plusy w postaci wygodnej formy zaciągania pożyczek w Providencie są jednak równoważono- jak możemy się spodziewać- wysokim oprocentowaniem pożyczki.

Choć Provident stosuje oczywiście takie same stawki RRSO dla wszystkich swoich klientów, nie oznacza to, że są one korzystne w porównaniu do pożyczek bankowych.

Ile będę musiał spłacać?

Szczegółowe warunki spłaty kredytu można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielami Providenta . Jednak musimy liczyć się z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania w wysokości 62,08% dla kredytu 5.000 złotych zaciągniętego na 2 lata.

Pamiętajmy też, że Provident żąda spłat w terminach tygodniowych, a nie miesięcznych. To sposób na ułatwienie życia osobom zarabiających na umowie o pracę i otrzymującym wypłaty w cyklu tygodniowym (co popularne jest szczególnie w krajach zachodnich.

Powiązane artykuły

Pożyczka bez pracy? Pewnie, ale tylko do paru tysi... Zaciągnięcie pożyczki bez posiadania stałej pracy może być niezwykle trudne. Zwłaszcza w czasie kryzysu, który za nic nie chce odpuścić finansowym ryn...